بیوگرافی سیلوستر استالونه از مشهورترین بازیگران سینمای اکشن هالیوود. وی با فیلم راکی که نویسندهء آن هم بود معروف شد و سپس با بازی در فیلم های رامبو, کبرا, صخره نورد به اوج شهرت رسید. استالونه علاوه بر بازیگری, نویسندگی و نیز کارگردانی هم می کند. و چند سالی هست با سری فیلمهای بی مصرف ها دوباره خود را در دنیای سینما مطرح کرده است.

متولد July 06, 1946 در New York City, New York, United States    پرچم کشور آمریکا

علامت ماه تولد:  صورت فلکی ماه Cancer        عنصر ماه تولد: آب  عنصر آب

والپیپر سیلوستر استالونه بازیگر سینمای هالیوود در قالب طلایی

معرفی

سیلوستر استالونه از مشهورترین بازیگران سینمای اکشن هالیوود. وی با فیلم راکی که نویسندهء آن هم بود معروف شد و سپس با بازی در فیلم های رامبو, کبرا, صخره نورد به اوج شهرت رسید. استالونه علاوه بر بازیگری, نویسندگی و نیز کارگردانی هم می کند. و چند سالی هست با سری فیلمهای بی مصرف ها دوباره خود را در دنیای سینما مطرح کرده است.

 


 

کودکی

پدر سیلوستر استالونه زاده ایتالیا بود و در دهه ۱۹۳۰ به آمریکا مهاجرت کرده است اما مادرش از نسب اوکراینی - فرانسوی است. برادر کوچک سیلوستر استالونه، فرانک استالونه، بازیگر و موسیقی‌ دان است. به دلیل مشکلاتی که مادرش بر اثر کار از آن‌ها رنج می‌برد، در هنگام زایمان پزشک مربوطه مجبور به استفاده از فورسپس بود، ولی به‌خاطر یک اشتباه، سیلوستر دچار مشکل عصبی و نوعی معلولیت در صورتش می‌شود. قسمت پایین سمت چپ صورت، شامل قسمتی از لب، زبان و چانهٔ او فلج است. در اثر این اتفاق بود که صورت سیلوستر حالت غم‌آلود به خود گرفته و نوع حرف زدنش نیز کمی نامفهوم است. وی مسیحی کاتولیک است. سیلوستر سابقه تحصیل در یک آکادمی نظامی، میامی «دد کالج» و دانشگاه میامی را دارد.

 


 

بازیگری

دهه 1970

اولین کار سینمایی او بازی در فیلم مهمانی در خانه کیتی نام داشت. سالها بعد، زمانیکه استالون به شهرت رسید، سازندگان این فیلم آن را با نام جدید مرد ایتالیایی - اشاره به نام مستعار کاراکتر راکی بالبوآ در فیلم راکی - روانه بازار کردند. نقش‌های اولیه استالونه بسیار کوتاه و کم‌اهمیت بودند که از آن‌ها می‌ توان به فیلم موزها ساخته وودی آلن اشاره کرد که استالون در یک پلان در نقش یک جیب بُر ظاهر شده است. استالونه پس از بازی در چند فیلم ضعیف دیگر، شبی با دیدن مسابقه بوکس محمد علی کلی به فکر نوشتن فیلمنامه راکی افتاد. همان شب شروع به نوشتن فیلمنامه راکی کرد و آن را 3 روزه به پایان رساند. استالونه تلاش بسیاری کرد فیلمنامه راکی را بفروشد ولی برای فروش آن شرطی هم داشت. شرط استالون این بود تا خودش نقش اصلی را بازی کند، ولی جان آویلدسن (کارگردان) و تهیه‌ کننده مایل بودند برای بازیگر نقش راکی از یک هنرپیشه مطرح استفاده کنند. کاندیدای این نقش برت رینولد و جیمزکان بودند اما استالونه سرانجام موفق شد آن‌ها را متقاعد کند و خودش نقش راکی بالبوآ را بازی کند. سرمایه فیلم یک میلیون دلار بود، ولی فروش خیره کنندهٔ ۲۱۳ میلیون دلاری آن، استالونه را یک شبه به شهرت رساند. راکی نه تنها از لحاظ بازرگانی بلکه از لحاظ هنری یک پیروزی بی‌ نظیر بود. این فیلم در سال ۱۹۷۶ جایزه اسکار بهترین فیلم را کسب کرد. بعد از اکران فیلم راکی، راجر ایبرت منتقد سرشناس سینمای جهان، استالونه را مارلون براندو ی جدید سینما خواند. استالونه برای این فیلم نامزد جایزه اسکار شد. قسمت‌های دوم، سوم و چهارم راکی را خود استالون کارگردانی کرد. اوج موفقیت این سری (از لحاظ فروش) قسمت چهارم بود که به فروش فوق‌العاده ۳۰۰ میلیون دلار دست یافت. اما قسمت پنجم را که جان آویلدسن (کارگردان قسمت نخست) کارگردانی کرد، در گیشه شکست سختی خورد. در میان بهترین قهرمانان فیلم‌های هالیوود نام استالونه در نقش راکی بالبوآ پس از گریگوری پک در نقش آتیسوس فینچ، هریسون فورد در نقش ایندیانا جونز، شان کانری در نقش جیمز باند، همفری بوگارت در نقش ریک بلین، گری کوپر در نقش ویل کین و جودی فاستر، در نقش کلاریس استارلینگ، در مقام هفتم قرار دارد. سال ۱۹۷۹ از راه رسید و کل سینما دوستان در تب و تاب اکران فیلم راکی ۲ بودند. فیلمی که همه امیدوار بودند به مانند قسمت اول زیبا و دلنشین  باشد اما خیلی ها هم در این بین معتقد بودند سپردن کارگردانیه فیلم به استالون اشتباه بزرگیست که کاراکتر راکی و فیلمش را به تباهی می کشاند. سر انجام راکی ۲ در تاریخ ۱۵ جون با بودجه ی ۶ م دلاری اکران شد و همانطور که پیش بینی میشد استقبال خوبی از این فیلم به عمل آمد...این فیلم در امریکا  ۸۵ م دلار فروخت. هرچند فروش فیلم نسبت  به قسمت اول این فیلم بسیار کمتر بود اما برای تهیه کنندگان این فیلم که انگار ماشین پول سازی را کشف کرده بودند راضی کننده بود. نظر منتقدان هم راجع به این فیلم متفاوت بود اما در کل بسیاری از آنان از راکی ۲ راضی بودند. استالون در این سال برای حضوردر هیچ فیلمی قرارداد امضا نکرد و ترجیح داد کمی استراحت کند.

سیلوستر استالونه در دهه 1970

 

دهه 1980

او در سال ۱۹۸۰ در فیلم اولین خون نقش جان رمبو را که یک سرباز جنگ ویتنام بود بازی کرد. نقشی که قرار بود در ابتدا استیو مک کوئین آن را بازی کند که با مرگ مک کوئین، این نقش به استالون رسید. این فیلم و دنباله‌هایش (به خصوص قسمت دوم) به موفقیت بی نظیری دست یافتند. رمبو: اولین خون قسمت دوم سیصد میلیون دلار و رمبو ۳ صد و نود میلیون دلار در جهان فروش رفتند. استالونه در سال ۲۰۰۸ قسمت چهارم این سری را تحت عنوان جان رمبو کارگردانی کرد. در سال 1985 پیشنهادهای بسیاری به سمت اسلای سرازیر شدند که او ترجیه داد در فیلمی تحت عنوان کبرا حضور داشته باشد و حتی دستی به فیلمنامه هم ببرد و البته یکی دیگر از دلایلی که اسلای این پیشنهاد را پذیرفت حضور کاسماتوس کارگردان قسمت دوم رمبو در این فیلم باز هم به عنوان کارگردان بود. نکته ی قابل توجه حضور نیلسن در این فیلم به عنوان بازیگر بود. فروش فوق الاده ی دو فیلم استالون در یک سال باعث شد تا او باز هم لقب پول سازترین بازیگر سال را به دست آورد. اما زندگی شخصی و روابط عاطفی اسلای هم در این سال دچار تغییراتی شد. ابتدا او در ۱۴ فبریه و بعد از ۱۱ سال زندگی مشترک با ساشا ژاک از او جدا شد و بعد از چند ماه در تاریخ ۳ دسامبر با بریگیت نیلسن که در فیلم راکی ۴ هم به ایفای نقش پرداخته بود ازدواج کرد.

سیلوستر استالونه در دهه 1980

 

دهه 1990

سال ۱۹۹۲ سالی که در ابتدای آن سیلوستر استالون و رنی هارلین که هردو در ۲-۳ فیلم آخر خود با شکست روبرو شده بودند در مورد همکاری در یک پروژه ی اکشن و البته کم نظیر صحبتهایی کردند و در آخر اعلام کردند قصد ساخت فیلمی تحت عنوان "صخره نورد" را دارند که داستان آن در ارتفاعات بلند اتفاق می افتد...رنی هارلین کارگردانیه این فیلم را بر عهده گرفت و استالون هم غیر از نقش آفرینی در این فیلم یکی از نویسندگان این فیلم نیز تلقی میشد. سر انجام در سال ۱۹۹۳ و در تاریخ ۲۸ می "صخره نورد" با بودجه ی ۶۵ م دلاری اکران شد... قبل از این فیلمهای "راکی ۵..اسکار و ایست..." تماما از نظر منتقدان غیر قابل دفاع بودند و این فیلم تیر آخر استالون بود فیلمی که در اکران خود نظر مثبت بیشتر منتقدان را در پی داشت و عده ای این فیلم را تولد دوباره ی استالون و هارلین در هالیوود خواندند تا جایی که شاید اگر استالون در این فیلم به ایفای نقش نمیپرداخت شاید دیگر نمیتوانست جایگاه خود را دوباره به دست بیاورد. این فیلم توانست در امریکا ۷۰ م دلار و در سطح جهان ۱۷۰ م دلار فروش داشته باشد و موفقیتی غیر قابل وصف برای سازندگانش داشته باشد. در ابتدای سال ۱۹۹۶ زمانی که قرار شد کارگردان تازه وارد و البته پدیده ی هالیوود جیمز منگولد فیلمی تحت عنوان "سرزمین پلیس" را با بازیگرانی نظیر هاروی کایتل و روبرت دنیرو بسازد تمامی کارشناسان و منتقدان میدانستند این فیلم یک شاهکار خواهد بود در این میان وقتی پیشنهاد بازی در نقش اصلی این فیلم به اسلای ارائه شد او آنقدر خوشش آمده بود که حاضر شد در ازای دریافت مبلغ نا چیز ۶۰ هزار دلار در این فیلم حاضر شود. اسلای برای این که بتواند در نقش یک کلانتر فربه ی شهرکی کوچک ظاهر شود مجبور شد نزدیک به ۳۰ کیلو به وزن خود بیفزاید.

سیلوستر استالونه در دهه 1990

 

دهه 2000

سال ۲۰۰۳ برای سیلوستر استالون به مانند دو سال قبل اصلا خوب نبود و او باز هم حضور در فیلمهای نه چندان جالب توجه را تجربه میکرد. در ابتدای سال اسلای در قسمت سوم سری فیلمهای تاکسی محصول کشور فرانسه به طور افتخاری دقایقی به ایفای نقش پرداخت...هرچند این فیلم به خاطر حضور اسلای در گیشه ی فرانسه بسیار موفق بود اما باز هم در کل به جایگاه سینمایی اسلای کمکی نکرد و این فیلم از نظر منتقدین به عنوان فیلمی خوب معرفی نشد. اما بعد از آن او در فیلمی با عنوان "سایه" در نقش یک قمار باز حرفه ای به ایفای نقش پرداخت. هرچند اسلای در این فیلم نقش خود را به خوبی ایفا کرد اما همگان از اینکه او در نقشهای مکمل ظاهر میشود به شدت را نقدش کردند. اما واقعیت این بود که پیشنهاد در خوری به او بعد از فیلمهای پیاپی و ضعیفی که بازی کرده بود ارائه نمی شد. در همین راستا روبرت رودریگز با هم به استالون برای بازی در قسمت سوم سری فیلمهای "بچه های جاسوس" پیشنهاد داد و اسلای هم این پیشنهاد را پذیرفت هر چند نقش او بازهم مکمل بود و اصلا در حد و اندازه هایش نبود. او در این فیلم با بازیگرانی نظیر سالما هایک و آنتونیو باندراس همبازی بود. نکته ی قابل توجه همبازی شدن دوباره ی استالون و باندراس بعد از ۸ سال از اکران فیلم "آدمکشها" بود. به هر حال این فیلم با بودجه ی ۳۸ م دلاری اکران شد. هرچند فروش ۱۱۱ م دلاری در امریکا و ۸۵ م دلاری در سطح دنیا (۱۹۷ م دلار) این فیلم را از نظر گیشه موفق نگاه داشت اما منتقدین از فیلم و از همه بیشتر از استالون بیزار بودند.

سیلوستر استالونه در دهه 2000

 

دهه 2010

در سال 2010 استالونه با فیلمی تحت عنوان بی مصرف ها که کارگردانش هم خودش بود دوباره خود را در صنعت سینمای اکشن مطرح کرد. وی در این فیلم سعی کرده بود از بازیگران قدیمی و مسن سینمای اکشن مانند (بروس ویلیس, جت لی, دولف لندرگرن) استفاده کند. بعد از آنکه فیلم با موفقیت بسیاری روبرو شد استالونه را بر آن برداشت که 2 سال بعد نسخهء 2 آنرا با بازیگران قدیمی و از کار افتادهء بیشتری بسازد و (آرنولد شوارتزنگر و همچنین ژان کلود ون دام بازیگر فیلم های رزمی) هم به این مجموعه اضافه شدند.

سیلوستر استالونه در دهه 2010

 


 

زندگی شخصی

استالونه 3 بار ازدواج کرده است. همسر اولش ساشا چاک (از ۱۹۷۴ تا ۱۹۸۵) که یک عکاس بود و در نگارش فیلمنامه راکی، کمک‌های شایانی به استالون کرد. ساشا پس از قبول شدن در تست بازیگری در نقش اول فیلم play it as it lays با مخالفت استالونه رو به رو شد. استالونه به او اجازه خروج از نیویورک را نداد! و بهانه‌اش هم این بود که برای تایپ فیلمنامه‌هایش به او نیاز دارد. حاصل این ازدواج، دو فرزند بود به نام‌های سیج و سرجو است که سیج از دنیا رفته است. همسر دوم استالونه بریگیته نیلسن (از ۱۹۸۵ تا ۱۹۸۷) نام داشت که یک بازیگر بود. این ازدواج فقط دو سال به طول انجامید ولی به شدت مورد نظر رسانه‌ها قرار گرفت. این دو در فیلم راکی ۴ و سپس کبری با یکدیگرهم‌ بازی بود. همسر سوم استالونه جنیفر فلیون (از ۱۹۹۷ تا کنون) نام دارد که یک مدل است. فلیون در چهارده اگوست سال ۱۹۶۸ در شیکاگو به دنیا آمده و مدرک دانشگاهی وی در رشته اقیانوس‌ شناسی می‌باشد. استالونه و فلیون در قصر بلنهایم واقع در آکسفورد شایر انگلستان ازدواج نمودند. حاصل این ازدواج سه فرزند دختر به نام‌های سوفیا، سیستن و اسکارلت است. خواهر ناتنی سیلوستر در سن ۴۸ سالگی بر اثر سرطان ریه از دنیا رفت. مرگ خواهرش ۶ هفته بعد از مرگ پسرش، سیج اتفاق افتاد. خواهرش پس از تصمیم به ترک بیمارستان، در خانه مادری از دنیا رفت. سیلوستر استالونه مدتی به دلیل مشغله کاری در بازیگری به کلیسا نمی‌رفت. اما زمانی که دخترش به شکل بیمار به دنیا آمد، به یاد ایمانش در دوران کودکی افتاد و اکنون وی یک مسیحی بسیار فعال کاتولیک است. طی چند سال اخیر، سیلوستر برای پوشاندن زخم‌های روی بدنش که از فیلم‌ برداری فیلم‌های پیشینش روی بدنش باقی مانده، شروع به انجام تعدادی خالکوبی کرده که اولین خالکوبی خود را به‌ خاطر ۳ دخترش، تصویر ۳ رز را روی بدنش کشید. وی برای اولین بار و در فیلم بی‌ مصرف‌ها این خالکوبی‌ها را نشان داد.

 


 

موضوعات جالب

* به گفته خود استالونه مهارت او در نقاشی «خیلی بهتر» از بازیگری است. او که خالق صدها نقاشی است، سال ۲۰۱۵ مجموعه‌ای از آثار خود را در موزه هنرهای مدرن شهر نیس در فرانسه به نمایش گذاشت. همچنین، سال ۲۰۱۳ موزه دولتی روسیه در سن پترزبورگ برگزار کننده نمایشگاه بزرگی از نقاشی‌های سیلوستر استالونه بود.
* استالونه پیشنهاد بازی در فیلم‌های نابودگر و جان‌ سخت را رد کرده است.
* به‌ دلیل فعالیت‌های بدنی در فیلم‌ها و اصرار سیلوستر به انجام همهٔ بدل‌ کاری‌های نقشش، وی چندین آسیب‌ دیدگی مختلف دارد. به‌عنوان نمونه، در فیلم راکی ۴، سیلوستر به دولف لاندگرن می‌گوید که با تمام زورت به سینه‌ام مشت بزن، و بعد وقتی چشمانش را باز می‌کند در بیمارستان بستری شده‌است. همچنین، سرِ صحنهٔ یک مبارزه با استیو آستین در فیلم یک‌ بارمصرف‌ها، گردنش می‌شکند.

 


 

 

عکس سیلوستر استالونه

 

پرچم کشور آمریکا

(شناسنامه)

نام کامل:  Michael Sylvester Gardenzio Stallone
تاریخ تولد:  06 جولای 1946
محل تولد:  (New York City, New York (United States
علامت ماه تولد:  Cancer
عنصر ماه تولد:  آب
قد:  1.77 سانتی متر
لقب:  Sly, Michael, The Italian Stallion, Binky, Sly Stallone

همسرها:
Sasha Czack (28 December 1974 - 14 February 1985)
Brigitte Nielsen (15 December 1985 - 13 July 1987)
Jennifer Flavin (17 May 1997 - present)

 


 

فیلم شناسی:

1970  The Party At Kitty And Stud's
1970  No Place to Hide
1971  Bananas
1971  Klute
1974  The Lords Of Flatbush
1975  The Prisoner Of 2nd Avenue
1975  Capone
1975  Death Race 2000
1975  Mandingo
1975  Farewell, My Lovely
1976 !Cannonball
1976  Rocky
1978  F.I.S.T
1978  Paradise Alley
1979  Rocky II
1981  Nighthawks
1981  Escape To Victory
1981  Victory
1982  Rocky III
1982  First Blood
1983  Staying Alive
1984  Rhinestone
1985  Rambo: First Blood Part II
1985  Rocky IV
1986  Cobra
1987  Over The Top
1988  Rambo 3
1989  Lock Up
1989  Tango And Cash
1990  Rocky V
1991  Oscar
1992  Stop! Or My Mom Will Shoot
1993  Cliffhanger
1993  Demolition Man
1994  The Specialist
1995  Judge Dredd
1995  Assassins
1996  Daylight
1997  Men in Black
1997  The Good Life
1997  Cop Land
1998  An Alan Smithee Film: Burn, Hollywood, Burn
1998  Antz (voice)
2000  Get Carter
2001  Driven
2002  D-Tox
2002  Avenging Angelo
2002  Taxi 3
2003  Shade
2003  Spy Kids 3-D: Game Over
2006  Rocky Balboa
2008  Rambo
2010  The Expendables
2010  The Zookeeper (voice)
2012  The Expendables 2
2012  Bullet to the Head
2013  Escape Plan
2013  Homefront
2013  Grudge Match
2014  The Expendables 3
2014  Reach Me
2015  Creed  (برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر فیلم درام)
2016  Ratchet & Clank (Voice)
2017  Guardians of the Galaxy Vol. 2
2017  Animal Crackers (Voice)

 

سریال شناسی:

1975  Police Story
1975  Kojak
1979  The Muppet Show
1991  Dream On
1997  Saturday Night Live
2002  Liberty's Kids (voice)
2005  Las Vegas
2005  The Contender
2017  Ultimate Beastmaster

 

کارگردانی:

1978  Paradise Alley
1979  Rocky II
1982  Rocky III
1983  Staying Alive
1985  Rocky IV
2006  Rocky Balboa
2008  Rambo
2010  The Expendables

 


 

دستمزدها $:

The Party at Kitty and Stud's (1970)  $200
Death Race 2000 (1975)  $1,000/week
Rocky (1976)  $23,000
First Blood (1982)  $3,500,000
Rocky III (1982)  $7,000,000
Staying Alive (1983)  $10,000,000
Rhinestone (1984)  $4,000,000
Rocky IV (1985)  $15,000,000
Cobra (1986)  $13,000,000
Over the Top (1987)  $12,000,000
Rambo III (1988)  $15,000,000
Lock Up (1989)  $15,000,000
Tango & Cash (1989)  $15,000,000
Rocky V (1990)  $15,000,000
Oscar (1991)  $15,000,000
Cliffhanger (1993)  $15,000,000
Demolition Man (1993)  $15,000,000
The Specialist (1994)  $15,000,000
Judge Dredd (1995)  $20,000,000
Assassins (1995)  $20,000,000
Daylight (1996)  $20,000,000
Cop Land (1997)  $60,000
Get Carter (2000)  $20,000,000
Driven (2001)  $20,000,000
D-Tox (2002)  $20,000,000
The Expendables 2 (2012)  $15,000,000
Bullet to the Head (2012)  $12,000,000
Escape Plan (2013)  $10,000,000
The Expendables 3 (2014)  $15,000,00

 


 

جوایز:

2015  برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش مکمل مرد  (Creed) جایزه گلدن گلوب سیلوستر استالونه

 

جوایز سیلوستر استالونه

 


 

(مشخصات والپیپر)
سازنده:  ® Cyrus
رزولوشن:  2600x1531
حجم:  2.92 مگا بایت
فرمت:  jpeg
سال ساخت:  2017
لینک دانلود:  دانلود از بیان باکس

 

جهت دانلود در سایز اصلی بر روی عکس کلیک راست کرده و گزینهء Save Image As را بزنید.
مشکلات, پیشنهادات و نظرات خود را در همین پست یا از طریق ایمیل زیر با ما در میان بگذارید تا به آنها پاسخ داده شود.
cyrus04corporation@gmail.com

 


 

(تاریخ انتشار صفحه:  7 شهریور 1396)
(تاریخ آخرین ویرایش:  14 تیر 1397)

 


 

کاور فیلم های Sylvester Stallone:

کاور فیلم Rambo   کاور فیلم Rambo III   کاور فیلم Rocky   کاور فیلم Rocky Balboa

کاور فیلم Rocky III   کاور فیلم Rocky IV   کاور فیلم Rocky V   کاور فیلم Shade

کاور فیلم The Expendables   کاور فیلم The Expendables 2
 

جهت دانلود فیلمهای Sylvester Stallone می توانید به وب سایت زیر مراجعه نمایید:
https://30nama.us

 


 

(لینکهای مرتبط با این موضوع):

 

 


 

(طبقه بندی موضوعات):

 

اسکرین سیور برای کامپیوتر  اسکرین سیور تقویم سال برای کامپیوتر  اسکرین سیور متفرقه برای کامپیوتر  نرم افزار کامپیوتر  PES 2013

آمار تیم ها در جام جهانی فوتبال  بیوگرافی فوتبالیست ها  فوتبالی  فینال جام جهانی فوتبال  کارت فوتبالی

بیوگرافی بازیگران

ماه تولد

اطلاعات کشورهای جهان

عکس آدامس

مطالب و موضوعات متفرقه