بیوگرافی آل پاچینو بازیگر پرآوازهء سینمای جهان و ملقب به سلطان. او را شاهکار بازیگری در تمام ادوار تاریخ سینمای جهان می‌ دانند. برای شیوه بازیگری سبک متد، پرشور و برون‌ گرا خود و با بازی در سه‌ گانه پدرخوانده و فیلم‌های بعد از ظهر سگی، بوی خوش زن و صورت زخمی شناخته می‌شود.

متولد April 25, 1940 در New York City, New York, United States    پرچم کشور آمریکا

علامت ماه تولد:  صورت فلکی ماه Taurus        عنصر ماه تولد: خاک  عنصر خاک

والپیپر آل پاچینو بازیگر سینمای آمریکا در قالب نگاتیوی زیبا

معرفی

آل پاچینو بیشتر برای شیوه بازیگری سبک متد، پرشور و برون‌ گرا خود و با بازی در سه‌ گانه پدرخوانده و فیلم‌های بعد از ظهر سگی، بوی خوش زن و صورت زخمی شناخته می‌شود. لقب پاچینو سلطان است و او را شاهکار بازیگری در تمام ادوار تاریخ سینمای جهان می‌ دانند. کمتر بازیگری در سینمای جهان می‌توان سراغ گرفت که نظیر پاچینو قدرت بازی با چشم را داشته باشد. چشمان پاچینو قدرت صحبت کردن با مخاطب را دارد و می‌توان برق خاصی را در دیدگان وی احساس کرد. این یکی از امتیازات منحصر به فرد او است و فیلم پدرخوانده ۲ اوج بازی وی با چشمهایش به‌ شمار می‌ رود.

 


 

دوران جوانی

پدرش سالواتوره، کارمند شرکت بیمه از نسل ایتالیایی-آمریکایی بود و مادرش رز نام داشت. زمانی که پاچینو ۲ سال بیشتر نداشت، پدر و مادرش از هم جدا شدند. مادرش به باغ‌وحش برانکس نقل مکان می‌کند تا با والدینش زندگی کند و پدرش نیز به کالیفرنیا رفته و به عنوان فروشنده بیمه و رستوران دار فعالیت می‌کند. وی در دوران جوانی و در حالی که بیش از ۲۲ سال از زندگی‌اش نمی‌گذشت، مادرش را از دست داد. در زمانی که آل‌پاچینو ۱۰ سال بود، بین دوستانش مشهور به سانی بود و خیلی دوست داشت که بازیکن بیسبال شود. دوستانش وی را بازیگر نیز خطاب می‌کردند. در دوران مدرسه زیاد فعال نبوده و خیلی از کلاس‌هایش، بجز کلاس انگلیسی، شرکت نمی‌کرد و نهایتاً نیز در سن ۱۷ سالگی ترک تحصیل کرد. مادرش با تصمیم ترک تحصیلش مخالف بود که به همین دلیل با هم بحث شدیدی کرده و در آخر آل‌ پاچینو از خانه فرار می‌کند. در این دوره بود که وی برای کسب درآمد شروع به انجام کارهایی مانند پیغام رسانی یا نیروی خدماتی و نظافتی می‌کند. آل‌پاچینو از سن ۹ سالگی روی به کشیدن سیگار آورد و ماریجوانای معمولی مصرف می‌کرد اما هیچوقت مواد مخدر سنگین مصرف نکرد و معتاد نبود.

 


 

بازیگری

در نوجوانی شروع به بازیگری در نمایش‌های زیرزمینی کرد، ولی با پذیرش وی در اکتورز استودیو مخالفت شد. پاچینو برای اولین بار بعد از 4 سال در اچ بی استدیو تست داده بود. سپس وی به استودیوی دیگر برای نمایش پیوستد که در آنجا با معلم بازیگری به نام چارلی لایتون آشنا می‌شود که بعدها این دو دوستان نزدیک هم می‌شوند. در این دوره آل‌پاچینو بیکار بوده و شب‌ها را در خیابان، تئاتر یا خانه دوستانش می‌ خوابید. در سال ۱۹۶۲ مادرش در سن ۴۳ سالگی از دنیا می‌ رود و در همان سال، پدربزرگش مادری اش نیز از دنیا می‌رود. لی استراسبرگ اولین استاد او بود. او پس از مرگ مادر تمام وقت خود را صرف نمایش کرد، برای تجدید روحیه اش دو نمایش شاد برای کودکان اجرا کرد که در جک و لوبیای سحر آمیز و ماجراهای خیز بلند سر انجام موفق شد پول لازم برای ثبت نام در مدرسه بازیگری هربرت برگهوف را به دست بیاورد. آنجا زیر نظر چارلز لاتن آموزش خود را به عنوان یک بازیگر آماتور آغاز کرد.

 

دهه 1970

ورود او به عرصهٔ بازیگری را باید سال ۱۹۶۹ دانست. در همین سال در نمایش خیزش‌هایی برای صلح نقش مقابل ارل جونز بازیگر مطرح آن زمان تئاتر را به عهده گرفت. آل با قد کوتاه و صدای گرمش درخشید. او ۳ سال در اکتورز استودیو که پیش از این افتخار تربیت بازیگران بزرگ زمان مثل مونت کومری کلیف، مارلون براندو، مرلین مونرو و جیمز دین را داشت، در راه عشقش تحصیل کرد وآل هم در اکتورز استودیو شکوفا شد. جایزه تونی معتبرترین جایزه تئاتر بود، او در همین ابتدا برنده جایزه تونی بهترین بازیگر نقش مکمل شد. پاچینو در این سال در فیلم ناتالی و من بازی کرد و دو سال پس از آن نیز ایفای نقشی در وحشت در نیدل پارک را پذیرفت و در نقش یک معتاد به هروئین ظاهر شد. اما بازی در این دو فیلم هرگز او را راضی نکرد تا اینکه فرانسیس فورد کاپولا تصمیم به ساخت یکی از شاهکارهای تاریخ سینما یعنی فیلم پدرخوانده گرفت و نقش مایکل کورلئونه به او واگذار شد. در ابتدا کاپولا جک نیکلسون را برای ایفای نقش در پدرخوانده انتخاب کرد اما نیکلسون این پیشنهاد را رد کرد چراکه به گفته خودش نقش یک ایتالیایی را باید یک ایتالیایی بازی کند و با این کار ناخواسته بزرگترین شانس زندگی پاچینو را به او بخشید. پاچینو برای این فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد که به آن نرسید. خود پاچینو می گوید مایکل کورلئونه در فیلم پدرخوانده مشکل‌ ترین نقشی بود که بازی کرده‌ام. من او را به‌عنوان یک گنگستر نمی‌دیدم؛ احساس می‌کردم قدرت او در کیفیت معماگونه نهفته بود. متأسفانه استودیو نمی‌توانست این مسئله را در ابتدا ببیند و درصدد بودند که من را اخراج کنند و هیچ فرد دیگری به‌جز فرانسیس فورد کاپولا مرا برای این نقش نمی‌خواست. پاچینو در سال ۱۹۷۳ در فیلم‌های مترسک و سرپیکو بازی کرد. در فیلم مترسک ساخته جری شاتزبرگ وی در کنار بازیگر برجسته سینما جین هاکمن، نقش آدمی سرگشته را ایفا نمود. این فیلم علی‌ رغم بردن نخل طلایی کن، در آمریکا با نقدهای مثبتی مواجه نشد. اما بی شک مهم‌ ترین دستاورد پاچینو در این سال حضور در فیلم سرپیکو در نقش فرانک سرپیکو ساخته سیدنی لومت بود که وی توانست در این فیلم جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول مرد و نامزدی جایزه اسکار را از آن خود کند تا جایگاه خود را به خوبی در سینما تثبیت کند.

آل پاچینو در دهه 1970

 

دهه 1980

دههٔ ۸۰ برای پاچینو چندان خوشایند نبود و وی در کارهای متوسطی چون نویسنده، نویسنده (۱۹۸۲) و انقلاب (۱۹۸۵) ساخته هیو هادسون ایفای نقش کرد. فیلم انقلاب به عنوان یکی از بدترین فیلمها لقب گرفت و همچنین از بدترین کارهای پاچینو چنانچه پاچینو را به مدت 4 سال از صحنه سینما بیرون کرد. ولی بی شک مهم‌ ترین فیلم وی در این دهه حضور در نقش تونی مونتانا در فیلم صورت زخمی (۱۹۸۳) ساخته برایان دی پالما می‌باشد که نقش یک کوبایی‌تبار که به قاچاق کوکایین مشغول است را با بازی خیره‌کننده‌ای ارائه کرد و خشونت غریب مستتر در این شخصیت را به بهترین شکل ممکن به تصویر کشید. این فیلم به یک فیلم بسیار محبوب در سینمای جهان بدل شد و نقش مونتانا نیز ماندگار گشت. پاچینو برای ایفای این نقش نامزد جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد فیلم درام شد. دریای عشق (۱۹۸۹) آخرین فیلم وی در این دهه بود که در این فیلم بازگشتی خوبی داشت. اولین اجرای او در این دهه اجرای بوفالوی آمریکایی در سال ۱۹۸۴ در صحنه تئاتر بود.

آل پاچینو در دهه 1980

 

دهه 1990

دههٔ ۱۹۹۰ را باید دههٔ نوینی برای پاچینو دانست، زیرا او که پس از بازی در فیلم انقلاب (۱۹۸۵) مبتلا به ذات الریه شده و مدت چهار سال نیز از عالم سینما دور مانده بود. از فیلم‌ های معروف او در این دهه می‌ توان به دیک تریسی، که برای نخستین بار یک نقش کمدی را بازی می کرد, پدرخوانده ۳ (۱۹۹۰)، فرانکی و جانی (۱۹۹۱)، گلن‌گری گلن راس (۱۹۹۲)، راه کارلیتو (۱۹۹۳)، مخمصه (۱۹۹۵)، تالار شهر (۱۹۹۶)، وکیل مدافع شیطان، دنی براسکو (۱۹۹۷) و نفوذی (۱۹۹۸) اشاره کرد. اما برترین فیلم او در این دهه، گلن‌گری گلن راس و بوی خوش زن در سال ۱۹۹۲ است که برای هر دو آن‌ها نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شد و برای ایفای نقش سرهنگ اسلید در بوی خوش زن برای اولین بار جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را به دست آورد. او در این فیلم ایفاگر نقش مرد نابینایی بود که عشق به همنوع را به بهترین شکل ممکن بیان می‌کند. علاوه بر جایزه اسکار، جایزه گلدن گلاب بهترین بازیگر نقش اول مرد و جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره فیلم روتردام نیز برای این فیلم از سوی داوران به او اعطا شد. راجر ایبرت منتقد برجسته سینما این نقش آفرینی پاچینو را یکی از بهترین و پر مخاطره‌ترین کارهای زندگی وی توصیف می‌کند. بازی او در راه کارلیتو، دیک ترسی و وکیل مدافع شیطان نیز یکی از بهترین اثرهای مثبت کارنامه او بود که مورد توجه همگان قرار گرفت و برای دو فیلم نامزد جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد فیلم درام شد و در گیشه نیز به پیروزی رسید و برای دیک ترسی بار دیگر نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد. شیکاگو سان-تایمز در مورد نقش وی در وکیل مدافع شیطان نوشت: «شخصیت وی شیطانی است گرچه اچینو با سرور و نشاط این نقش را بازی کرده‌ است». مخمصه ساخته مایکل مان بدون شک یکی از بهترین فیلم‌های پاچینو پس از پدرخوانده است که به مرور زمان به یک فیلم مرجع در گونه گنگستری تبدیل شد.

آل پاچینو در دهه 1990

 

دهه 2000

در دهه 2000 روند کاری پاچینو در عالم سینما به صورت سینوسی طی شد و آثار او بیشتر به سمت و سوی تجاری رفت و فیلم‌های او آمار فروش قابل توجی داشت. تازه‌کار (۲۰۰۳) اولین اثر قابل توجه او در این دهه بود. پاچینو در سال ۲۰۰۱ جایزه سیسیل ب دومیل جوایز گلدن گلوب یک عمر دستاورد را دریافت کرد. او در سال (۲۰۰۲) در فیلم بی خوابی ساخته کریستوفر نولان نقش یک کاراگاه را بازی کرد که در تعقیب یک قاتل حرفه‌ای است. بی خوابی در این دهه یک نقطه اوج برای او بود و این فیلم فروش قابل توجی را نیز تجربه کرد. پاچینو در سال (۲۰۰۳) با حضور درخشان خود در دو اپیزود سریال فرشتگان در آمریکا ساخته مایک نیکولز توانست اکثر جوایز معتبر تلویزیونی از جمله جایزه امی و جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اول مرد را بدست آورد. تاجر ونیزی (۲۰۰۴) را باید یکی از بهترین فیلم‌های او از سال ۲۰۰۰ به بعد دانست. در ۲۰ اکتبر ۲۰۰۷ نیز جایزه یک عمر دستاورد بنیاد فیلم آمریکا به پاچینو اهدا شد.

آل پاچینو در دهه 2000

 

دهه 2010

حضور در فیلم تلویزیونی تو جک را نمی‌شناسی (۲۰۱۰) ساخته بری لوینسون در نقش جک کورکیان بهترین دستاورد مهم پاچینو در در این دهه بود که وی توانست همه جوایز تلویزیونی از جمله ایمی و گلدن گلاب بهترین بازیگر نقش اول مرد سریال یا فیلم تلویزیونی را بدست آورد. او در مقام کارگردانی سومین فیلم خود را در ژانر مستند و نمایش در سال (۲۰۱۱) با نام سالومه ساخت که برگزارکنندگان جشنواره فیلم ونیز با اعطای جایزه افتخار فیلمساز ژیگر لوکولتر از آل پاچینو تقدیر کردند. این فیلم مستند/داستانی بر اساس نمایشنامه سالومه اسکار وایلد ساخته شده که روایتی از کتاب مقدس دربارهٔ سالومه و هرود، حاکم یهودیه است.

آل پاچینو در دهه 2010

 


 

موضوعات جالب

* پاچینو هیچ گاه ازدواج نکرده است ولی 3 فرزند دارد.پاچینو همان‌ طور که گفته بعد از مرگ مادرش هرگز دلبسته زنی نشد و هیچگاه ازدواج نکرد.

 


 

 

عکس آل پاچینو بازیگر سینمای آمریکا

 

پرچم کشور آمریکا

(شناسنامه)

نام کامل:  Alfredo James Pacino
تاریخ تولد:  25 آپریل 1940
محل تولد:  (New York City, New York (United States
علامت ماه تولد:  Taurus
عنصر ماه تولد:  خاک
قد:  1.70 سانتی متر
لقب:  Sonny

 


 

فیلم شناسی:

1969 Me, Natalie
The Panic in Needle Park 1971
1972 The Godfather
1973 Scarecrow
1973 Serpico  (برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر فیلم درام)
1974 The Godfather: Part II
1975 Dog Day Afternoon
1977 Bobby Deerfield
1979 And Justice for All...
1980 Cruising
1982 !Author! Author
1983 Scarface
1985 Revolution
1989 Sea of Love
The Local Stigmatic 1990
1990 Dick Tracy
1990 The Godfather: Part III
1991 Frankie and Johnny
1992 Glengarry Glen Ross
1992 Scent of a Woman  (برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد)  (برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر فیلم درام)
1993 Carlito's Way
1995 Two Bits
1995 Heat
1996 City Hall
1997 Donnie Brasco
1997 The Devil's Advocate
1999 The Insider
1999 Any Given Sunday
2000 Chinese Coffee
2001 Francis Coppola's Notebook (VG)
2002 Insomnia
2002 S1m0ne
2002 People I Know
2003 The Recruit
2003 Gigli
2004 The Merchant of Venice
2005 Two for the Money
2007 88Minutes
Ocean's Thirteen 2007
2007 Heat (VG)
2008 Righteous Kill
2011 The Son of No One
2011 Jack & Jill
2013 Salomé
2014 The Humbling
2014 Manglehorn
2015 Danny Collins
2016 Misconduct
2017 The Pirates of Somalia
2017 Hangman

 

سریال شناسی:

1968 NYPD
1977 The Godfather Saga
2003 Angels in America  (برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر فیلم درام)
2010 You Don't Know Jack  (برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر فیلم درام)
2013 Phil Spector
2018 Paterno

 

مستند:

1991 Madonna: Truth or Dare
1996 Looking for Richard
1997 Pitch
2001 America: A Tribute to Heroes
2009 I Knew It Was You
2011 Wilde Salomé
2012 Casting By

 

تئاتر:

1967 !Awake and Sing
1967 America, Hurrah
1968 The Indian Wants the Bronx
1969 ?Does a Tiger Wear a Necktie
1977 The Basic Training of Pavlo Hummel
1977 Richard III
1983 American Buffalo
1985 The Local Stigmatic
1988 Julius Caesar
1992 Salome
2002 The Resistible Rise of Arturo Ui
2005 Orphans
2010 The Merchant of Venice
2012 Glengarry Glen Ross
2015 China Doll
2017 God Looked Away

 


 

دستمزدها $:

The Godfather (1972)  $35,000
The Godfather: Part II (1974)  $500,000 and 10% of the gross after break-even
and justice for all (1979)  $1,000,000
The Godfather: Part III (1990)  $5,000,000
Glengarry Glen Ross (1992)  $1,500,000
Carlito's Way (1993)  $6,000,000
Insomnia (2002)  ca. $11,000,000
S1m0ne (2002)  $11,000,000 

 


 

جوایز:

1974  برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر فیلم درام  (Serpico) جایزه گلدن گلوب آل پاچینو
1993  برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد  (Scent of a Woman)
1993  برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر فیلم درام (Scent of a Woman) جایزه اسکار آل پاچینو
2004  برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر فیلم درام (Angels in America)
2011  برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر فیلم درام (You Don't Know Jack)

 

جوایز آل پاچینو     

 


 

(مشخصات والپیپر)
سازنده: ® Cyrus
رزولوشن: 2800x1667
حجم: 1.80 مگابایت
فرمت: jpeg
سال ساخت: 2018
لینک دانلود:  دانلود از بیان باکس

 

جهت دانلود در سایز اصلی بر روی عکس کلیک راست کرده و گزینهء Save Image As را بزنید.
مشکلات, پیشنهادات و نظرات خود را در همین پست یا از طریق ایمیل زیر با ما در میان بگذارید تا به آنها پاسخ داده شود.
cyrus04corporation@gmail.com

 


 

(تاریخ انتشار صفحه:  7 اردیبهشت 1397)
(تاریخ آخرین ویرایش:  13 تیر 1397)

 


 

کاور فیلم های Al Pacino:

کاور فیلم And Justice for All ...   کاور فیلم وکیل مدافع شیطان   کاور فیلم بعد از ظهر سگی   کاور فیلم صورت زخمی

کاور فیلم Sea of Love   کاور فیلم Two for the Money

 


 

نماشا

 

ویدیوهای آل پاچینو:

فیلم صورت زخمی (Scarface) 1983

فیلم وکیل مدافع شیطان (The Devil's Advocate) 1997

فیلم پدرخوانده (The Godfather) 1972

 

<<< کانال نماشا من جهت دیدن ویدیوهای بیشتر >>>

 


 

(لینکهای مرتبط با این موضوع):

 

 


 

(طبقه بندی موضوعات):

 

اسکرین سیور برای کامپیوتر  اسکرین سیور تقویم سال برای کامپیوتر  اسکرین سیور متفرقه برای کامپیوتر  نرم افزار کامپیوتر  PES 2013

آمار تیم ها در جام جهانی فوتبال  بیوگرافی فوتبالیست ها  فوتبالی  فینال جام جهانی فوتبال  کارت فوتبالی

بیوگرافی بازیگران

ماه تولد

اطلاعات کشورهای جهان

عکس آدامس

مطالب و موضوعات متفرقه